Haber

Hırvatistan’dan Ukrayna’ya tank tedarikine ilişkin açıklama: Bu sadece savaşı uzatır

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic, ABD, Almanya ve Batılı ülkelerin Ukrayna’ya tank verme kararının savaşı uzatmaktan başka bir işe yaramadığını belirtti.

Başkent Zagreb’de bir plastik firmasını ziyaret eden Milanovic, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

ABD, Almanya ve Batılı ülkelerin Ukrayna’ya tank verme kararını değerlendiren Milanovic, şunları söyledi: “Bu sadece savaşı uzatır. ABD ve Rusya anlaşamazlarsa ki bu ufukta görünmüyor, savaş bitmeyecek.”dedim.

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkenin bu bahislerde asla yer almayacağını vurgulayan Milanovic, “Bazılarına göre Üçüncü Dünya Savaşı başladı. Ben bundan kaçınırım. Tanklara gelince, Rus tankları ve ABD tankları eşit derecede yanıyor.”ifadesini kullandı.

‘Rusya ile savaştayız’ diyen Almanya’ya: Hayırlı olsun. Belki bu sefer 70 yıl öncesinden daha iyi gider

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock “Rusya ile savaş halindeyiz”Milanovic ifadesini kullandığına dikkat çekerek, “Bunu bilmiyordum. Almanya yine savaşta, belki Rusya ile. İyi şanslar. Belki bu sefer 70 yıl öncesinden daha iyi gider.”değerlendirmesini yaptı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ülkesinin Ukrayna’ya verdiği askeri takviyeleri daha da güçlendireceğini ve Leopard 2 ana muharebe tanklarını tedarik etme kararı aldıklarını açıkladı.

agli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu